Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Dobra zabawa i wszystko gra - wakacje z PCK 2012-07-16

W dniach 10 i 12 lipca 2012 roku dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Huty Szklanej.

W dniach 10 i 12 lipca 2012 roku dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Oddział Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Huty Szklanej, podczas której wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej na terenie Osady Średniowiecznej. Grupa zwiedzających dzieci podzielona została na drużyny, które otrzymały mapę wraz z zadaniami do zrealizowania. Dzieci musiały rozwiązać zagadkę i dotrzeć do kolejnego punktu gry, aby otrzymać dalsze wskazówki. Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę upominki osadowe.

Dzieci odwiedziły także Wioskę Baby Jagi. Jaskinia znajdująca się przy wejściu do wioski jest imponująca, podobnie jak skarby, które zgromadził zbój Kak. Tuż obok stoi Chatka Jasia i Małgosi oraz Chatka na kurzej stópce z czarownicą. Obie wyglądają bardzo malowniczo. Baby Jagowo ma też własny tunel strachu, w którym rządzą klasyczne zjawy i upiory, – ale dzieciaki nie były za bardzo przerażone po wizycie w nim, bo po pierwsze wcale nie chciały go opuścić, a po drugie wrażeniami dzielą się z kolegami do dziś. Na palcu obok chatek w wielkim kotle warzy się napój mocy, czyli mieszkanka bardzo zdrowych ziół do częstowania się. Spragnieni wrażeń mogli też sięgnąć po zakazany owoc, ale musieli się liczyć z karą, może nie za bardzo dotkliwa, ale jednak. Atrakcją dla najmłodszych była także łódź wikingów, a obok plac zabaw oraz prysznic uruchamiany na fotokomórkę, co dzieciom z uwagi na wysoką temperaturę bardzo przypadło do gustu.

Ponadto w dniu 12 lipca 2012 roku dzieci podziwiały piękno Ziemi Świętokrzyskiej podczas przejazdu kolejką z Huty Szklanej, której trasa wiedzie przez Park Narodowy – na Święty Krzyż. W trakcie wycieczki dzieci miały zapewniony ciepły posiłek w restauracji „Jodłowy Dwór”.

Wycieczki dla dzieci pochodzących z rodzin patologicznych i niezaradnych życiowo, które uczęszczają na zajęcia do świetlic środowiskowych w ramach półkolonii zostały zorganizowane dzięki środkom pochodzącym z dotacji ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. oraz Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

powrót

Wersja do druku