Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

"Zakręcona Akcja" w Sandomierzu 2012-07-04

W dniu 27 czerwca na placu Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu odbył się finał „Zakręconej Akcji”. Celem akcji było zbieranie plastikowych nakrętek. Zbiórka miała charakter dwojaki: ochronę środowiska naturalnego oraz możliwość pozyskania funduszy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie „Kocham Sandomierz” pod patronatem Burmistrza Sandomierza, Starosty oraz Karpackiej Spółki Gazownictwa. Mając na uwadze charakter akcji Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu aktywnie włączył się do udziału w organizacji oraz do zbierania nakrętek poprzez młodzież ze szkolnych kół PCK oraz szkolnych klubów HDK.

Podczas finału na pikniku zorganizowanym na placu szkolnym wśród wielu atrakcji dla zgromadzonych odbył pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz wykonali wolontariusze, przyszli adepci Grupy Ratownictwa. Przy okazji promowaliśmy honorowe krwiodawstwo, zachęcaliśmy licznie przybyłych mieszkańców do udziału w „Wakacyjnej Kropli Krwi” Wolontariusz w stroju „Kropelki” rozdawał ulotki i drobne gadżety.

Kropelka została zaproszona na scenę gdzie opowiadała dzieciom, czym jest krew i jak bardzo jest potrzebna w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Następnie przy muzyce zabawiała zgromadzone dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Wykazała się dużą inwencją, co za skutkowało zaproszeniami na inne tego typu imprezy plenerowe.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem małych i dorosłych mieszkańców. Liczymy, że przyniesie wymierny efekt w postaci zwiększonej liczby krwiodawców.

powrót

Wersja do druku